Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego brakuje na osiedlu?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madlen

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 1:17 pm    Temat postu: Czego brakuje na osiedlu? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Póki co na osiedlu mamy już dentystę, salon fryzjerski, filię biblioteki miejskiej, pizzerię oraz duże przedszkole. No i rzecz jasna supermarket. Czego waszym zdaniem brakuje na osiedlu? Moim zdaniem przydałaby się apteka.

Pozdrawiam,
M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:41 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apteka , poczta
Powrót do góry
mkleszyk

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żłobek, przedszkole, szkoła, apteka, poczta, pub
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież przedszkole i szkoła jest... Szkoła jest w planach, ale na ten moment jest za mało dzieci, żeby była możliwość jej wybudowania.. mimo wcześniejszych zapewnień władz (ale pewnie tak właśnie jest na ten moment).

Pub'u raczej nie będzie, ponieważ mieszkańcy nie będą chcieli.

Zdecydowanie apteka i poczta. I Paczkomat gdzieś w pobliżu. Kiedyś był na Trembeckiego, ale zlikwidowali go. Tak na prawdę nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie poczta i apteka.

Oprócz tego jakaś mała, dobra restauracja z dobrym jedzeniem, piwkiem (coś jak na Architektów) - obecna pizzeria to raczej pomyłka. To już lepiej zjeść zapiekankę w Delikatesach Centrum Smile

Łukasz napisał:
Przecież przedszkole i szkoła jest... Szkoła jest w planach, ale na ten moment jest za mało dzieci, żeby była możliwość jej wybudowania.. mimo wcześniejszych zapewnień władz (ale pewnie tak właśnie jest na ten moment).

Pub'u raczej nie będzie, ponieważ mieszkańcy nie będą chcieli.

A co mają mieszkańcy do pubu? Ktoś będzie chciał to otworzy.

Kompleks edukacyjny prędzej czy później powstanie. I nie trzeba dużo dzieci na naszym osiedlu - stara szkoła i przedszkole zostaną tu przeniesione.

Oprócz sklepów, usług zdecydowanie brakuje terenów rekreacyjnych, mini parku, alejek gdzie można pospacerować, boisk.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiety napisał:

A co mają mieszkańcy do pubu? Ktoś będzie chciał to otworzy..

Tylko tyle ze są potencjalnymi klientami, nikt tam nie przyjdzie to pub się nie utrzyma. Otworzyć może ale na pewno będzie to robił w jakimś celu czyli dla pieniędzy (klientów) Nikt nie otwiera baru / pubu tylko po to żeby był i żeby opłacić zus / pracownikow /rachunki i wyjsc na zero. Każdy kombinuje żeby jakoś zarobić.
Myślę ze i tak tam nie ma dużego ruchu. Oby się jak najdłużej utrzymali bo zostaną nam tylko zapiekanki z centrum Smile
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
swiety napisał:

A co mają mieszkańcy do pubu? Ktoś będzie chciał to otworzy..

Tylko tyle ze są potencjalnymi klientami, nikt tam nie przyjdzie to pub się nie utrzyma. Otworzyć może ale na pewno będzie to robił w jakimś celu czyli dla pieniędzy (klientów) Nikt nie otwiera baru / pubu tylko po to żeby był i żeby opłacić zus / pracownikow /rachunki i wyjsc na zero. Każdy kombinuje żeby jakoś zarobić.
Myślę ze i tak tam nie ma dużego ruchu. Oby się jak najdłużej utrzymali bo zostaną nam tylko zapiekanki z centrum Smile

To jasne, kolegi wypowiedź odczytałem jako "mieszkańcy się nie zgodzą na pub ze względu na możliwe uciążliwą klientele tego miejsca".

Może pub to złe słowo ale jakaś restauracja, "knajpka" z dobrym jedzeniem. Gdzie można pójść na obiad z całą rodziną a nie jechać do centrum czy na drugi koniec miasta. Niestety ta część Rzeszowa (północ) jest uboga w dobre lokale gastronomiczne.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:41 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiety napisał:
kolegi wypowiedź odczytałem jako "mieszkańcy się nie zgodzą na pub ze względu na możliwe uciążliwą klientele tego miejsca".

I prawidłowo Smile To właśnie miałem mniej więcej na myśli. Skoro pub to kojarzy mi się to z alkoholem, a jeśli nie mylę się to mieszkańcy nie chcieli aby takowy był w otwartej pizzerii.. i do tego właśnie piłem.

swiety napisał:

Może pub to złe słowo ale jakaś restauracja, "knajpka" z dobrym jedzeniem. Gdzie można pójść na obiad z całą rodziną a nie jechać do centrum czy na drugi koniec miasta. Niestety ta część Rzeszowa (północ) jest uboga w dobre lokale gastronomiczne.

Tak, restauracja jest ok, ale obawiam się, że mogłaby mieć problem ze znalezieniem wystarczającej ilości klientów. Wiele osób jednak dalej gotuje w domu i do restauracji od czasu do czasu wychodzi, a bloków jeszcze nie ma tak dużo. Takie moje zdanie, może mylę się.

Dla mnie pizzeria jest ok. Na samą pizzę chodzi się od czasu do czasu, ale są jakieś inne dania, a też zawsze można wyskoczyć na jakąś kawę lub herbatę. Trzymam kciuki, żeby kręciło się.. jest opcja dowozu, i widzę, że samochód jeździ, to pewnie też zwiększa możliwości.

Co do szkoły, po tym coś już rozmawialiśmy to zdecydowanie chodzi o ilość dzieci. Jak będzie się kalkulowało to szkołę przeniosą, a tym czasem myślą o rozbudowie sali gimnastycznej w obecnej szkole (nie mam jednak pojęcia na jakim etapie to znajduje się). W szkole może jest miejsce, natomiast z przedszkolem uważam, że jest już trochę gorzej.

Boisko powinni przy Skrajnej zrobić z RBO, natomiast na osiedlu też jest zaplanowany w centrum jakiś teren rekreacyjny, koło planowanej szkoły.. tak więc wiele w planach i tak szybko raczej nie pojawi się.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: